Leto s knižkou + outfit

14:08

Čítanie patrilo vždy k môjmu životu a vďaka tomu vznikol aj jeden z mojich blogov. Prvý článok na tomto blogu bol o knihe a teraz sa k tomu opäť vraciam. Keďže v lete mám trošku viac času, ale nechcem sa zaoberať ťažkými filozofickými románmi, zvolila som jednoduchú knihu od slovenskej autorky. A ak by ste si ju chceli prečítať aj vy, odporúčam eshop gorila.sk, kde nájdete aj letný výpredaj kníh.


To, že mám výhrady voči súčasným slovenským autorom som zistila ešte počas štúdia na gymnáziu, no chcela som dať tomu šancu. Zaspomínať si na staré časy, kedy som čítala Enju Rúčkovú a hrdo som prehlasovala, že je to moja obľúbená autorka. Ehm. A ako bonus je na konci článku outfit. 

Preto bude tento článok skôr pre mladšie ročníky, pre tínedžerky, ktoré chcú snívať o krásnom a romantickom vzťahu.

Nechcem spoilerovať, pretože ste sem určite neprišli z tohto dôvodu. Ale povedzme si na rovinu. Už pri otvorení knihy sa ocitnete v klasickom americkom príbehu, zasadenom do slovenského mesta. Bratislavy. Prečo sú všetky príbehy písané jedným štýlom? Prečo už pri prvej vete viem, čo sa odohrá ďalej? Nič prekvapivé som v knihe nenašla. Dokonca ani záver, pretože autorka nám ho načrtla už v polovici.

Hlavná autorka Mima, dievča bez lásky od rodičov, žije život, po ktorom túži nemalé množstvo dospievajúcich dievčat. Príbeh vám priblíži jej myšlienky a konanie, ktoré jej okolie nepozná. Je to totiž dievča s maskou. Kniha ponúka aj nemalé množstvo romantiky a to je to, čo mladé dievčatá v knihách rady objavujú. Neviem však, či je kniha plná alkoholu a sexu dobrá voľba pre mládež. Moc dobrý príklad im to do života nedá. A povedzme si (opäť na rovinu), ani pre nás starších to už moc nie je, ak sme aspoň na akej takej úrovni s vedomosťami.

Ak to zhrniem, ja som sa na tejto knihe nasmiala. Možno si vy pri nej poplačete. To ja neviem. Ale za seba môžem povedať, že ako kniha na „jeden hlt“ to bolo fajn letné čítanie. Zaspomínala som si na svoje obdobie vo veku 13-15 rokov a teraz knižku posuniem niekomu mladšiemu. Možno to pojme úplne inak.
Tieľko: C&A
Krátke nohavice: C&A
Náhrdeľník: womanology.skVaša Romi

You Might Also Like

0 komentárov

Sledovatelia

Instagram

Facebook

Subscribe