Ako bojovať proti čiernym bodkám?

10:15

Problém s čiernymi bodkami má asi každá z nás, preto nemôžeme podceňovať dôkladné čistenie pleti. Čierne bodky, tzv. komedóny, vznikajú hromadením mazu v póroch pod povrchom pleti. Tento maz napokon póry upcháva a vytvára zátku- čiernu bodku. Nadmernú tvorbu mazu treba preto skrotiť a ja vám dnes prezradím, ako s nimi bojujem ja.

Mojim najväčším pomocníkom je značka Clean&Clear, s ktorou som sa prvýkrát stretla ešte v detstve. Moja mama tieto produkty používala v čase, keď som bola menšia. Keďže som si na to spomenula, rozhodla som sa ju vyskúšať a zvolila som práve radu Blackhead Clearing. Ide teda o produkty určené priamo na boj s čiernymi bodkami. Táto kozmetika nepatrí k drahým, takže je dostupná asi pre každého. Zvykla som si na ňu pomerne rýchlo a k dnešnému dňu používam dva produkty. Ak by vás oslovila podobne ako mňa, odporúčam poobzerať sa na stránke notino.sk, kde nájdete pomerne dosť produktov tejto značky.

Prvý produkt, ktorý sa mi dostal do rúk bola táto pleťová voda. Skoro okamžite som ju zaradila do mojej dennej rutiny. Bez nej večer nezaspávam, pretože by mi to svedomie nedovolilo. Používam ju na finálne dočistenie pleti hneď po micerálnej vode. Nie je nad ten príjemný, svieži pocit, ktorý vždy vykúzli. Niekedy ju používam aj ráno, predtým ako sa nalíčim, ale to naozaj len zriedkavo. Ráno dávam totiž prednosť čistej vode.
Druhým produktom je peeling, ktorý by sa správne mal používať 1-2krát za týždeň. Nie viac, nakoľko by mohol napáchať skôr viac škody ako úžitku. Tento čistiaci peeling má uvedené používanie 1-2krát do dňa. Je to naozaj prehnané a mali by sme sa tomu vyvarovať. Je síce pravda, že ja som si zvykla používať ho každý večer ak práve nie som v Trnave. Takže ho používam cez víkendy, ale o to intenzívnejšie. Pleť vyčistí primerane dobre, sviežosť nechýba a hlavne jeho pomerne veľké čiastočky zanechávajú pleť príjemné jemnú. Stáva sa to až závislosťou.
Oba tieto produkty redukujú nadbytočný maz, no úplne odstránenie čiernych bodiek nečakajte. Nato sú účinnejšie skôr rôzne masky, ktoré tieto bodky vyťahujú. Toto je len prevencia, ktorá má zabrániť nadmernému ukladaniu mazu zo žliaz a tým predísť ich tvoreniu.

Poznáte/používate produkty od tejto značky? Aké skúsenosti s nimi máte a ktoré produkty sú vaše najobľúbenejšie? Prípadne akú inú značku v tejto oblasti preferujete?


Romi

You Might Also Like

2 komentárov

  1. Ja sa od istej doby všetkým čistiacim gélom na mastnú pleť vyhýbam. Neskúšala som doposiaľ produkty tejto značky. Na čierne bodky funguje buď návšteva kozmetičky, ale to sa u mňa stalo asi tak raz. Ešte fungujú masky tak ako si spomínala, taká malinová od H and M bola v tomto smere veľmi účinná, fakt som videla, že mám tých čiernych bodiek menej, no efekt to bol veľmi krátkodobý.

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Tieto výrobky som používala keď som bola ešte teeneger a musím povedať, že som ich mala rada

    OdpovedaťOdstrániť

Sledovatelia

Instagram

Facebook

Subscribe