Vytvorme originálny obsah!

11:23

Máme tu začiatok nového týždňa a ja vás vítam pri novom článku, ktorý sa zaradí k staronovému formátu na tomto blogu. Budú to články zamerané na môj názor na určitú tému. Možno si nikto pamätá obdobie, kedy sa takéto články na blogu objavovali. Rada by som sa k tomu opäť vrátila, a preto by som potrebovala vedieť váš názor na túto sériu. Čo si myslíte? Má to nejaký zmysel? Alebo s tým nemám strácať čas?

Dnes by som sa chcela pozrieť na problém, ktorý sa vyskytuje nielen u blogeriek, ale tak isto aj pri iných záľubách či profesiách. Opičenie sa po druhých. Čo nám takéto bezduché kopírovanie prináša? Je v tom nejaký úžitok? Nie, nie je. Takéto kopírovanie nám dobrý pocit neprinesie (teda dúfam, že to niekoho nenapĺňa).

Keď som prvýkrát okúsila silu blogovania na platforme estránky (či už sk alebo cz), bolo kopírovanie akoby životným štýlom. Ak ste túto dobu zažili, dáte mi za pravdu. Články plné obrázkov bez sprievodných textov alebo naopak len text. No ale ten väčšinou tiež nebol z dielne konkrétnej „blogerky“. A boli len dva typy ľudí. Buď tí, ktorí túto situáciu neriešili, aby nenastal konflikt alebo tí, ktorí sa v konfliktoch vyžívali. Neskôr nastávali rôzne vojny, hádky medzi hlavnými aktérmi a veľmi zaujímavé divadlo pre čitateľov bolo na svete. Za účelom zvyšovania návštevnosti.
To bola situácia v minulosti. Ale čo dnes? Dievčatá, ktoré to robili dospeli, ale tento fenomén neutíchol. Pretože blogerská scéna sa rozrastá, každý chce patriť medzi elitu. A to aj na úkor toho, že sa stávajú zlodejmi autorských práv. Je asi moderné priživiť sa na úkor známej osoby, ktorá vynaložila úsilie k napísaniu kvalitného článku. A potom nastáva situácia, že pri zadaní kľúčových slov ako: kopírovanie, kopírovanie blogeriek,... nám google predhodí nemalé množstvo káuz, ktoré sa museli riešiť až súdnou cestou.

Nulová originalita u blogeriek je podmienená hlavne faktom, že na prvé miesto v dnešnej dobe je kladená kvantita pred kvalitou. Neuznávam to. Obklopuje nás to každodenne a zdá sa mi, že je to viac a viac intenzívnejšie. Zamyslime sa! Ak niekto chce písať, blogovať, musí sa natom sám podielať. Zmeňme túto komunitu a vytvorme originálny obsah!

Ako sa vám článok páčil? Nezabudnite mi odpovedať na otázky, ktoré sa objavili v úvode. Budem veľmi rada za každú spätnú väzbu.    


Romi

You Might Also Like

7 komentárov

 1. Takovéhle články za mě určitě ano! Názorové články patří mezi moje nejoblíbenější, protože do nich musíme dát kousek sebe a jednoduše moc dobře nejde zkopírovat názorový článek, i když někdo by to určitě dokázal, ale to už bych v tom fakt neviděla žádný smysl.
  Mně přijde, že poslední dobou se rozmohl trend říkat, že všechny blogy jsou stejné, že na nich není nic originálního.. Ale já si naopak myslím, že těch originálních a krásných blogů je strašně moc, jen to chce je hledat a najít :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Take jsem toho nazoru, ze blogova scena je hlavne kvantita...clanky naprosto o nicem, par fotek, temer zadny text, nebo spotrebovano, rozbalovani knih, whislisty atd atd.... smutne ze moje clanky ktere povazuji za ty nejpovedenejsi jsou nejmene ctene, vzdy se snazim o smysluplny text o nejaky nazor a inspiraci... no snad mi to nekdy take prinese ovoce...

  www.lifestylebirdie.com

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Musím sa priznať, že ja poväčšinou čítam len názorové alebo inak originálne články. Móda, wishlisty, giveaways a podobné, podľa mňa omáčky, ktoré môj život vôbec neobohatia, sú pre mňa strata času. Ale možno to je iba tým, že moje články sú každý jeden originál a pravdepodobne to očakávam aj od toho, čo čítam. Ale týmto samozrejme nechcem odsúdiť vyššie menované typy článkov, lebo aj to je snaha a tá sa má oceniť. Ty by si mala určite pokračovať v názorových originál prispevkoch, lebo tých nie je nikdy dosť. Tak za mňa asi toľko.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Hm, ja som sa az tak velmi nestretla s blogmi, kde by mal niekto cudzie fotky, alebo text (teda aspon si myslim), zdalo sa mi, ze to bola skor tendencia minulych rokov. Ale inak velmi zaujimavy clanok :)
  LIFE IN PICTURES BY LU

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vím, že se takové věci stávají a je mi líto slečen, kterým se to stává. Sama vím, že některé články jsou hodně zdlouhavé než se vydají. Sama znám, že některé články sepisuji, fotím a upravuji i týden. A pak přijde někdo kdo to jen okopíruje.. :( Za mě určitě více názorových článků :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Naozaj veľmi dobre napísaný článok. Je mi ľúto, keď sa takéto niečo stane, no presne tomu sa snažím vyhnúť

  OdpovedaťOdstrániť
 7. perfektný článok prosim si viacero takých mne sa stalo ked jedna blogerka opakovala po mne a to doslova mam aj o tom napisany clanok :D takze to človeka dostt nasere

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť

Sledovatelia

Instagram

Facebook

Subscribe